Wybór solidnego spalacza tłuszczu

przez | 25 lipca 2019

Wybór wysokiej jakości spalacza tłuszczu to dopiero początek przygody z odchudzaniem, która przy połączeniu suplementacji, diety i aktywności fizycznej ma szansę przynieść satysfakcjonujące efekty. Koszt solidnego reduktora tłuszczu oscyluje na ogół wokół kwoty 20-30 złotych za opakowanie, które pozwala na co najmniej miesięczną suplementację.

Bardzo często spalacz tłuszczu określany jest mianem fat burnera, którego podstawowym zadaniem jest wsparcie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Przy odrobinie szczęścia nawet osoby, które nie ćwiczą zbyt intensywnie mają realne szanse na to, aby pozbyć się minimum kilku zbędnych kilogramów. Warto zauważyć, że działanie tego rodzaju suplementów opiera się na procesie termogenicznym. Tymczasem w składzie spalaczy tłuszczu często znajdują się synefryna, kofeina oraz guarana. Ich podstawowym zadaniem jest podwyższenie temperatury ciała, dzięki czemu spalanie kalorii staje się bardziej efektywne.

Dodatkową korzyścią wynikającą ze stosowania spalaczy tłuszczu jest zniwelowanie zmęczenia, co może przełożyć się na wyższą efektywność treningów. Do grona najpopularniejszych reduktorów tłuszczu należy zaliczyć CLA, l-karnitynę, kofeinę, ALA oraz HMB.