Jak ważna jest melatonina?

przez | 24 kwietnia 2019

Niedobór melatoniny ma niezwykle negatywny wpływ na jakość snu, o czym przekonuje się bardzo wiele osób, które doświadczają nadmiaru obowiązków i wszechobecnego stresu. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają na to, aby nawet krótki sen był efektywny, dzięki czemu zagwarantuje odpowiednią regenerację przed kolejnym dniem.

Melatonina to hormon, który jest produkowany przede wszystkim przez szyszynkę, a jej maksymalne stężenie w organizmie występuje pomiędzy 24 a 3 w nocy. Pełni ona bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za układ immunologiczny, a także posiada właściwości antyoksydacyjne. Niezwykle często melatonina dostępna jest jako suplement diety w tabletkach, którego koszt potrafi oscylować wokół 10-20 złotych za spore opakowanie. To łakomy kąsek przede wszystkim z perspektywy osób, które mają kłopot z tym, aby zasnąć. Na zakup melatoniny mogą zdecydować się również osoby, które pracują w trybie zmianowym bądź podróżują, a w związku z tym dość często zmieniają strefy czasowe.

Stosując melatoninę czas potrzebny do zaśnięcie ulega wyraźnemu skróceniu, natomiast jego jakość stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. Przed zakupem melatoniny warto zapoznać się z opiniami, które na temat branego pod uwagę produktu pojawiły się w Internecie, ponieważ właśnie one mogą istotnie ułatwić podjęcie decyzji.